Monika: Proč jsem se rozhodla pracovat v SYMBIU

Monika: Proč jsem se rozhodla pracovat v SYMBIU

“Do všeho, co dělám, vkládám hodně energie. A stejnou energii cítím v SYMBIU, proto jsem se rozhodla vstoupit na půdu jedné z TOP agentur v digitálním prostředí s pověstnou firemní kulturou,” říká Monika Joska. Do SYMBIA přišla v září a její rolí je být partnerem a oporou pro teamleadery a strategicky řídit a rozvíjet celou HR agendu směrem dovnitř i navenek. Jaká kritéria byla pro zkušenou HRistku podstatná, když se rozhodovala pro nové zaměstnání? 

O SYMBIU jsem věděla už dřív, protože jsem z prostředí digitálního světa, ale do hloubky firemní kultury SYMBIA jsem neviděla. Až na pohovoru a několika rozhovorech s vedením a dalšími klíčovými lidmi jsem přišla na to, proč. Protože se nechtějí chlubit. Nechtějí mít pocit, že něco dělají kvůli PR a marketingu a děsí je korporátní styl vedení. Jejich práce a informace o firemní kultuře se proto nejvíce šíří organicky a přes přímou zkušenost lidí.

Monca_foto-05

SYMBIO jsem kromě známých kampaní pro Riu, Twisto, Zalando nebo třeba Pussy walk vnímala hlavně jako českou společnost, která udává trendy v digitálním designu a dokáže konkurovat špičkám v zahraničí v oblasti světového designu a marketingové komunikace.

Nepřehlédnutelné pro mě bylo i to, že byla vybudována podle konceptu svobodné firmy a že se tu koncentrují extrémně talentovaní lidé. O tom, že do SYMBIA opravdu chci a že si máme co oboustranně nabídnout, mě definitivně přesvědčilo poznání firmy zevnitř a osobní seznámení se zakladateli SYMBIA Liborem a Robertem.

Monca_foto-03

Proč právě SYMBIO?

Cítila jsem důvěryhodné a přátelské prostředí, ve kterém záleží na lidech, vztazích, hodnotách a kultuře. Všichni o své práci mluvili s takovým nadšením, zaujetím a velkorysostí, že jsem si řekla ano, sem chci, protože si budeme rozumět po lidské i profesní stránce. Že jsem ve firmě, kde se lidé mohou projevovat přirozeně, bez nutné ego-sebeprezentace, dbá se na charakter lidí a kde jsou vztahy ve firmě za hranicí pracovních vztahů. Kde se práce tvoří takovým způsobem, že jsou na ni lidé pyšní, a přistupuje se k ní jako ke skutečnému řemeslu.

Koncentrace talentu i charakteru

Každý člověk v týmu je silná osobnost. Udržet si tým geniálních lidí v době, kdy si každý z nich může do týdne najít jiný job, o firemní kultuře dost vypovídá. Lidé se tu neškatulkují, ale dostávají prostor pro vyjádření individuality. Tomu odpovídá i styl jejich vedení. O lidi se tu zkrátka dbá, a to nejen tak, že mají za hodnotnou práci dobře zaplaceno, ale hlavně aby se cítili dobře. Firemní výlety, grilování, večírky s klienty, péče o okolí, firemní akce s rodinami, vzdělávací akce pro děti, sport… Zaměřují se na pozitivní stránku věci. Nehledají, co je špatně, ale způsoby, jak věci vylepšit, změnit, zvýšit jejich hodnotu a jak je dělat lépe a chytřeji.

Monca_foto-06

Nekompromisní kvalita a prémiovost

SYMBIU už je 22 let, ale nemluvím o dospělosti jen věkem, ale spíš kulturou. V SYMBIU mají všichni smysl pro sebeřízení, nikdo je nevodí za ruku, ale každý člověk je sám sobě manažerem a přebírá odpovědnost za svá rozhodnutí. Proto je tu i minimum mechanismů a rigidní procesy tu opravdu nenajdete. Vše je flexibilní a fluidní. Když to chceš změnit, tak to změň, nikdo ti nebrání, abys to dělal lépe. Při spolupráci s klienty se SYMBIO řídí svými hodnotami. Práci si vybírají a dělají jen to, co jim dává smysl a na co budou moct být pyšní. Pokud nesouzní s jejich morálním přesvědčením, dokážou ji i odmítnout. SYMBIO je pro klienta hlavně byznysovým partnerem, který chápe jeho potřeby, přemýšlí “za roh” a je napřed technologicky i ideově.

Žije se tu tak trochu na hraně, nedělají se tu věci v průměru, ale tvoří se s odvahou, vytříbeností, nadčasovostí a nekompromisní kvalitou. To se promítá ve využívání prémiových, stavovských nástrojů, technologických a kreativních inovací a vytváření hodnot pro druhé lidi. Cokoliv se tu děje, je promyšlené. Ať už se tu na zahrádce griluje, nebo se plánuje firemní výlet do místa z Amazing places, do Hojšína. Vše se tu dělá se smyslem pro výjimečnost a preciznost.

Monca_foto-02

Proč SYMBIO pro mě?

  • Skvělý brand a kvalita práce.
  • Koncentrace talentovaných lidí.
  • Pracují tu lidé s unikátními zájmy, talenty, dovednostmi a koníčky.
  • Kumuluje se tu pestrost a energie, protože každý je tu něčím specifický a inspirativní.
  • Můžeš tu dělat co chceš, kdy chceš a jak chceš.
  • Důležitý je tu sport.
  • Soustředí se na vytváření hodnoty pro druhé lidi.
  • Mění svět kolem sebe.
  • Neustálé vzdělání a rozvoj.
  • Rychlé tempo a dynamika.
  • S majiteli rád zajdeš na pivo, nebo si zaběhneš 250 km Českým rájem :).
  • Protože mi jsou blízké firemní hodnoty:
 • Craft → Jsme profesionálové a svoji práci bereme vážně – proces i výsledek.
 • Love → S každým člověkem jednáme s respektem a snažíme se držet si co nejvíc pozitivní přístup.
 • Value → Pracujeme efektivně, abychom pro klienta vytvořili co největší hodnotu – a chceme za ni férovou odměnu.
 • Kudos → Děláme práci, na kterou můžeme být hrdí. Práci, o které se mluví a kterou oceňují kolegové i poroty.

A kromě toho:

 • K dispozici je nejmodernější HW, který si sám vybereš.
 • Pracovat můžeš z Pardubic, Prahy nebo z domu.
 • Lístky na konference a vzdělání v neomezeném množství.

Monca_foto-01