12 projektů za posledních 12 měsíců v SYMBIO.digital

12 projektů za posledních 12 měsíců v SYMBIO.digital

Rok 2020 byl jiný než všechny předcházející. Donutil nás zpomalit a občas i zastavit. My v SYMBIO.digital jsme ale naopak přidali na tempu – využili jsme šanci a vyměnili náš designérský toolbox, napříč týmy zavedli každodenní stand-upy, upravili procesy, získali nové klienty… prostě hukot. Když se teď v nevkusných svetrech a s vaječňákem v ruce ohlížíme, je fakt, že celý rok jsme jeli dost šíleným tempem. Takže se připravte, že tenhle wrap-up bude fakt z rychlíku.

 1. Narodnidivadlo.cz

  4. ledna 2020 v noci jsme spustili nový web naší zlaté kapličky, na kterém jsme pracovali většinu předchozího roku.‎‎‎‎
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 2. Virtuální muzeum ŠKODA AUTO

  Aniž jsme to věděli, spuštění virtuálního muzea značky ŠKODA v březnu mělo dost přesný timing. Průběžně ho doplňujeme o desítky historických modelů, tak zajděte na návštěvu.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 3. Design pro Nakup bezpečně

  Agilní projekty umíme! Jen za jeden březnový týden jsme dali dohromady kompletní brand, UX a UI pro startup Nakup bezpečně z rohlíkové stáje Tomáše Čupra a zamilovali si Figmu (k ní se ještě vrátíme).
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 4. XOM – B2B start-up z Německa

  V květnu jsme si rozvolňování moc neužili, za 4 týdny jsme totiž na headless CMS postavili nový web pro XOM Materials, online platformu pro nákup a prodej materiálů.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 5. Průvodce českými a moravskými víny

  V září dozrálo nejen víno, ale také naše více než půlroční práce na novém webu Vína z Moravy, Vína z Čech, který jsme pojali jako tripadvisor pro milovníky vína. Nalijte si k němu skleničku!
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 6. Design pro portál Praha.eu

  Pro naše hlavní město jsme zpřehlednili informační architekturu webu, navrhli funkční strukturu, nastavili design systém a vytvořili jednotnou vizuální identitu. Live bude k vidění příští rok.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 7. Lékaři bez hranic proti šíření covidu

  Na konci října jsme podpořili Lékaře bez hranic a během pár intenzivních dní převedli španělský web pro pracovníky v první linii boje s koronavirem do české mutace.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 8. Portál Colosseum Ticket

  A až covid pomine, vzpomeňte si na web Colosseum Ticket, který jsme pomohli spustit v novém kabátě, včetně nové vizuální identity a loga. Držíme naší kultuře palce!
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 9. Pravá ruka Sazky

  Už řadu let jsme hrdým dodavatelem designu pro Sazku. Letos jsme na UI jejich webu a dalších digitálních touchpointech odvedli kus práce, ale velké novinky chystá klient i na 2021, stay tuned.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 10. Digitální projekty pro ČEZ

  Pro ČEZ taky pracujeme déle, než si někteří z nás pamatují, ale energie nám rozhodně nedochází. Mrkněte třeba na naše letošní UI projekty Fotovoltaiky nebo Tepelných čerpadel.
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 11. Světová práce pro Kentico

  Pro Kentico pracujeme už přes rok a hodně rádi. Letos jsme pro ně vytvořili jeden z našich nejkrásnějších a nejucelenějších projektů v oblasti UI designu. Dozvíte se o něm už brzy…
  ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

 12. ..a spousta nových klientů

  Že jsme si letos nedali covidové volníčko, už asi tušíte. A to máme na kontě ještě několik microsites a ve výrobě pár dalších projektů, které budou rozhodně stát za to!‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

Abychom to všechno stihli, museli jsme si nejen pořádně máknout, ale taky rozšířit tým (zpětně vítáme accountku Verču, UI designéry Markétu a Honzu a projekťáka Ondru) a překopat interní procesy: od letoška jedeme sdílený design ve Figmě napříč celým workflow, vylepšili jsme vývojářský devstack a připravili ho pro headless CMS platformy DatoCMS a Kentico Kontent. A učíme se to všechno řídit pomocí metodiky OKRs.

Ale nic z toho bychom nezvládli bez všech skvělých symbiáků, bez našich klientů, partnerů a fanoušků, díky kterým nás naše práce tak baví. Proto všem přejeme, ať rok 2021 skutečně znamená změnu k (ještě) lepšímu a ať se v prosinci zase máme za čím ohlížet.