SYMBIO.agency skoro naživo v roce 2020

SYMBIO.agency skoro naživo v roce 2020

10. leden Páteční panák o páté trval přesně 14 minut než došla flaška. Že by předzvěst událostí příštích měsíců?

15. leden Vyhráli jsme výběrko na komunikaci SAZKAmobilu. Slavíme a těšíme se na další úspěšný rok! (A ještě necítíme ironii tohoto sdělení.)

17. leden Zveřejňujeme SYMBIO ultimátní playlist, který byl ve zbytku roku jednou z mála připomínek našich kolegiálních bojů o připojení k repráku v kanclu.

11. únor S loňskou kampaní pro Ria jsme vyhráli 1. místo na Youtube Works v kategorii Nejlepší využití insights o publiku! Radujeme se a připravujeme pro Riu novou kampaň v rámci našich zásad crowd powered brands, ještě odvážnější než byla ta loňská.

13. únor V naší kanceláři probíhá souboj Mortal Kombat neboli naše poslední živá párty s playstationem, pivkem a brambůrkami. Odteď už jen Mortal Kombat s koronavirem.

2. březen Spustili jsme nový HR web pro EY společně s náborovým videem ve spolupráci s NICE film. Začátek roku vypadá skvěle a zatím věříme, že to tak bude i nadále…

3. březen Vykopli jsme do světa crazy kampaň pro Birell, u které jsme se neskutečně vyblbli a klient ji zařadil mezi své nejodvážnější počiny.

12. březen Začínáme s #homeoffice, máme za sebou první (bolestivé) brainstormingy online a začíná nám pomalu hrabat. Snažíme se dodržovat pár základních pravidel, ale zatím nám to moc nejde. A to ani netušíme, že tohle bude na delší dobu náš nový životní styl.

28. březen Natáčíme novou kampaň pro SAZKAmobil. Byla to skvělá spolupráce s DO.IT films a režisérem Pavlem Soukupem, který v druhé části letošního roku vyhrál Emmy (za seriál #martyisdead).

3. duben Zaměřujeme se na způsoby, jak co nejlépe pomoci našim klientům v době koronaviru. Rozvíjíme s nimi proto naši strategii crowd powered brands, která značky podpoří v současné situaci.

7. duben Dnes je náš první pitch pro kampaň seriálu Undoing klienta HBO. Držíme si palce!

9. duben Startuje influencerská spolupráce s Carte d’Or, kterou jsme vymysleli namísto famózní párty, se kterou jsme vyhráli tendr… Tohle jsou ty momenty, při kterých cítíme, jak nám korona dýchá na záda.

24. duben Natáčíme první televizní kampaň pro časopis Vlasta. Koronou několikrát odložené natáčení s odvážným tématem budoucnosti manželství můžeme natáčet s herci bez roušek. Díky bohu, svatba v rouškách už by zaváněla apokalypsou.

26. duben Dnes máme natáčení nové kampaně pro našeho oceňovaného klienta Ria. Je to jediná kampaň, která se svým timingem vyhnula nejpřísnějším opatřením a mohli jsme ji natáčet v původně plánovaném čase.

17. květen Dokončili jsme odvážnou kampaň Sliby mojí vagíně pro klienta Ria a dnes ji pouštíme do světa a doufáme ve vlnu ženské sebelásky.

20. květen Na Ona Dnes vychází článek o naší kampani pro Ria. Berem to jako důkaz, že crowd powered brands fungují a mají mnohem větší než zaplacenou publicitu. Na další články o této kampani se můžete podívat tady, tady, tady, tady, tady nebo tady.

22. květen Přestáváme si myslet, že bychom se někdy vrátili do kanclu a fungovali jako dřív, děláme průzkum napříč celým SYMBIEM, kdo by chtěl v budoucnu jak pracovat a snažíme se vymyslet jak fungovat lépe než před koronou a plánujeme teambuilding na říjen.

1. červen Do herního světa letí naše kampaň k 2. narozeninám Sazka Her. Celý projekt jsme vymysleli, odprezentovali a vytvořili digitálně.

29. červen Vyhráli jsme Zlaté pero za náš deepfake ‘Proslov, který se nikdy nestal’ pro HBO Europe a zas máme co slavit <3

3. červenec Prohráli jsme 2 tendry v jednom týdnu. Trochu nás to demotivovalo, ale snažíme se myslet na to, že se nemůžeme trefit do vkusu každého klienta.

14. červenec Vymýšlíme novou podobu našich kanceláří. Hledáme řešení, které nám umožní se na návrat do kanclů těšit nejen kvůli sociálnímu vyžití.

30. červenec Když už nemáme tolik práce, jsme rádi, že aspoň vyhráváme ceny. Dneska nám cinklo zlato na Fénix content marketingu za náš ‘Proslov, který se nikdy nestal’ pro HBO. Máme radost, slavíme a ve volném čase děláme na dalších tendrech.

5. srpen Vzpomínáme s láskou na časy, kdy jsme i v srpnu měli nějakou placenou práci. Naštěstí k nám byla vláda milostivá a otevřela plovárny, takže je na čase vzít si dovolenou a jít se vyšplouchnout k vodě.

19. srpen Naše 2 koncepty pro HBO Europe odcestovaly do USA na posouzení centrály a showrunnerů seriálu Undoing v posledním kole tendru. Držíme si palce!

9. září Vyhráli jsme zlato za náš ‘Proslov, který se nikdy nestal’ v soutěži Zlatý Středník! Zas máme co slavit!

10. září Zaběhli jsme si TERIBEAR běh pro dobrou věc. Bolí nás nohy, ale o víkendu nás čeká mnohem náročnější trasa.

11. září Vyhráli jsme mezinárodní pitch na kampaň seriálu HBO Undoing. Naše vizuály se tak objeví v ČR, Polsku, Dánsku, Švédsku, Portugalsku, Rumunsku, Maďarsku a Norsku. Yay!

12. září V SYMBIO týmu jsme doběhli závod 250 ČESKÝ RÁJ, neboli 250 kilometrů do kopců v Českém “ráji”. A dokonce jsme se dostali na titulku nejdůležitějšího deníku na Turnovsku.

13. září Vládní nařízení přituhují, opět začínáme v kanclu nosit roušky a většina z nás se přesouvá zpět na anyoffice. Trochu se bojíme o říjnový teambuilding, ale snad ho ještě stihnem.

15. září Natáčíme s NICE.film novou HR kampaň pro EY, tentokrát přímo se zaměstnanci firmy.

23. září Natáčíme spot pro neziskovku Revma Liga ČR, v příjemné spolupráci s hercem Jakubem Žáčkem a produkcí AZN Kru.

1. říjen Musíme zrušit náš plánovaný teambuilding a pokračujeme v aktivitách online, snad se všichni potkáme offline zase příští rok…

2. říjen Octli jsme se na shortlistu Křišťálové lupy, opět s naším ‘Proslovem, který se nikdy nestal’ pro HBO. Nevíme, kdo nás nominoval, ale máme z toho radost.

1. listopad Spustili jsme novou animovanou podzimní kampaň pro Sazka Hry a rovnou začínáme připravovat další kampaň na únor 2021.

10. listopad Pracujeme na tendru pro fermentované potraviny klienta JETRO a pomalu se učíme japonsky.

13. listopad Odeslali jsme prezentaci do tendru pro Českou národní banku a těšíme se na výsledky výběrka.

19. listopad Získali jsme Grand Prix v IMC Czech Awards za náš deepfake ‘Proslov, který se nikdy nestal’. K tomu jsme vyhráli další 2 zlata pro HBO a 1 zlato pro kampaň MENstruace pro Riu. Znovu se nám potvrzuje, že vytváření crowd powered brands funguje a je to cesta, kterou se chceme vydávat i do budoucna.

26. listopad 15:45 Jsme rádi, že letos konečně sklízíme plody své práce, dnes jsme si připsali Flema Media Award za Nejodvážnější počin pro náš HBO ‘Proslov, který se nikdy nestal’. 21:55 Máme pocit, že jsme zajeli svěťák v super obřím slalomu, protože jsme během dnešního večera získali 8 louskáčků včetně Grand Prix. 5 ADC Awards putuje pro HBO a ‘Proslov, který se nikdy nestal’ a 2 ceny patří Ria MENstruaci. Jsme rádi, že letos konečně máme důvod brečet i štěstím.

27. listopad Vyhráli jsme tendr na fermentované potraviny JETRO. Zase máme pocit, že dělat tendry má smysl a pilujeme svou japonštinu. ありがとう!

8. prosinec Máme hotový návrh nových kanceláří, ve kterých se nám snad bude brzy lépe pracovat, teď už ho zbývá jen převést ve skutečnost 🙂

12. prosinec Pracujeme na social kampani pro točený Birell Pomelo a pomelu se tak připravujeme na otevření restaurací. Letos ale už žádnému uvolňování opatření moc nevěříme a tak jsme připraveni i na kampaň v neurčitém čase příští rok (nebo jakýkoliv další rok).

16. prosinec Vyhráli jsme tendr pro Českou národní banku. Rok 2020 se evidentně snaží si ke konci roku zvednout reputaci. Proto nám ani nevadí, že je zase lockdown.

28. prosinec Vychází článek o tom, jak úspěšně zvládla naše digitální divize tenhle bláznivej rok. Trošinku jim to závidíme, ale zároveň přejem, protože v tom jedem spolu a bez nich nebo bez nás by SYMBIO prostě nebylo SYMBIEM.