6 tipů, jak se dostat do Cannes

6 tipů, jak se dostat do Cannes

1. Neberte brief na lehkou váhu

Briefy na Young Lions bývají obsáhlé a není lehké se v nich zorientovat. Key message kombinuje vícero požadavků, což je záměr – jde o prověření strategického myšlení a schopnosti práce s briefem. Jedinou možnost odladit si s klientem a porotou zadání máte na briefu. Ptejte se a snažte si ujasnit cokoliv, co vás napadne. Ptát se není ostuda. Naopak.

2. Na nic nečekejte

… a totálně se izolujte. Je důležité přijít s nápady co nejdřív, aby vám zbyl čas na exekuci. Dopoledne je pro brainstorming nejvhodnější, mozek je nejvíc nakopnutý. Rychle pak nastoupí rauš, ve kterém vás adrenalin dotlačí k výkonům, jaké u sebe možná ani neznáte.

Rozhovor s námi. A super zhodnocení naší prezentace předsedou poroty, Colinem Lambertonem z Fallonu

3. Nezamotejte se

… a koncentrujte se. Nenimrejte se donekonečna v různých směrech. První nápady bývají beztak ty nejlepší, chyťte se toho s největším potenciálem či toho, kterému prostě vnitřně věříte. S nikým se neraďte. Je to proti pravidlům a navíc – názory zvenčí jsou vopruz a můžou vám zbytečně rozbít vaši vizi. Věřte sami sobě. A taky ukažte sobě i svým kolegům a nadřízeným, co ve vás doopravdy je. Užijte si práci bez jejich dohledu.

4. Nebojte se produkce

My jsme se chytili prvního nápadu, který jsme dostali cestou z briefu, a tak jsme si mohli velmi rychle udělat malé focení. Nespoléhejte se na Shutterstock, který dostanete k dispozici – vlastní produkce dodá vaší práci úplně jinou šťávu. A taky si všechno uděláte hezky podle sebe. Shutterstockové vizuály beztak často smrdí. Foťte klidně na iPhony.

Takhle to vypadalo na našem narychlo zorganizovaném focení. Měli jsme štěstí na skvělé babičky, které se do svých rolí (možná až moc) dobře vžily. 

5. Vylaďte svou prezentaci

Udělejte svou prezentaci tak, aby si ji každý člen poroty určitě zapamatoval. My jsme do té své zakomponovali spoustu vtípků, odkazy na písničky, stickerky se vzkazy pro porotu (“This is on brief”, “Easily on budget”), dokonce jsme si ji hned na prvním slajdu ozdobili vítěznými vavříny. Zpříjemněte porotcům čtení. Na stole budou mít 30 prezentací, tak ať si to taky trochu užijou.

Naše vítězná prezentace Give us a chance to fuck up together”

6. Ale hlavně si to užijte vy!

Neberte se moc vážně. Tohle je výjimečná příležitost necenzurovat se. O nic nejde, neriskujete ztrátu klienta, můžete zažít pocit totální tvůrčí svobody. My s Vaškem jsme se celou noc tlemili a to, že nás práce bavila, je (snad) vidět i na výsledku. Nemáte co ztratit, cokoliv vám projde, ostudu neuděláte. Tak do toho jděte na plný koule!

Těšte se na naše postřehy z celosvětového kola soutěže v Cannes. A držte nám v červnu palce!