3 dôvody, prečo ísť na By Design (aj keď nie ste designéri)

3 dôvody, prečo ísť na By Design (aj keď nie ste designéri)

1. Neriešia sa technikálie

… ale kreatívny proces. Na rozdiel od konferencií, ktoré sa v konečnom dôsledku sústredia na výkon či generické rady a ospevovanie platforiem, designéri vám radi ukážu nielen výsledok svojej práce, ale stovky konceptov a slepých uličiek, ktorými si museli prejsť. Je fascinujúce a upokojujúce vidieť, že za jednoduchými nápadmi sú tisícky hodín práce, skúšania a zahadzovania. A keďže sa pri takomto rozprávaní nesústredíme na to, z akého materiálu bol štetec, ktorým sa plagát namaľoval, ale na myšlienkový proces, ktorý za ním stál, kopu postrehov si neodnesú len designéri, ale každý, kto sa venuje kreatívnej práci.

rejanedalbello-alzheimer-01

Kým Rejane Dal Bello prišla s typografickým konceptom o Alzheimrovej chorobe, zahodila do koša desiatky skvelých nápadov. Galéria.

2. Nejde len o design

Špičky z odboru vám radi porozprávajú o tom, ako je ich časť práce len súčasťou väčšieho systému. Nezabudnú zdôrazniť, že každý detail má svoje miesto a nemôže byť samoúčelný. Je fajn pripomenúť si to od ľudí, ktorí robia rozsahom tie najšialenejšie kampane – ako pankáč Josh Higgins, ktorý pracoval na predvolebnej kampani Obamu v roku 2012 a momentálne poguje vo Facebooku. Design nie je samospása, tak, ako vás nespasí len dobrý nápad. Oboje musí byť v symbióze – tí najlepší to dávno vedia a my v SYMBIU sa tiež takto k práci snažíme pristupovať.

3. Je to svetová akcia za rohom

Stačí sa pozrieť na zoznam účinkujúcich a musí vám byť jasné, že By Design nie je žiadne béčko. V Bratislave sa každoročne stretnú svetové mená, navyše v príjemnom prostredí, obklopení skvelým designom a vedení jednoduchou, funkčnou organizáciou. Celá konferencia je minimalistická tým najlepším spôsobom, a tak sa môžete sústrediť na obsah. A navyše, bratislavské uličky v noci krásne užívajú a nemusíte sa tak na zapitie zážitku zatvárať do temných klubov!

Enjoying the coffee break at #bydesignconf in Bratislava. Are you somewhere near? Let's meet up!

A post shared by SYMBIO (@symbio) on

Uvidíme sa o rok?