Druhý den #PIAF2016: Pride & Joy

Druhý den #PIAF2016: Pride & Joy

Trio Topinka, Bárta a Průša mluvili v panelové diskuzi o kouzlu Future Bakery. Laikové vytvářející kreativní koncepty pro firmy, které je potom finančně odměňují podle vlastního uvážení. Nedegradují tím náhodou naši vlastní práci? Nedávají klientům do ruky nástroj, který ještě podpoří nedůvěru v kreativní budgety? Pánové říkají, že “lid” přináší skvělé a neotřelé nápady, o které by trh neměl přijít. Protože my, kreativci na denní bázi, sice máme neocenitelné zkušenosti, ale jsme také poměrně zažití ve známých kolejích. Jak znervózňující. A zároveň challenging.

#nenechamse!

Navazující Honza Řežáb přinesl nová čísla o Instagramu (1 000 000 uživatelů v České republice) a Snapchatu (cca 150–200 000 uživatelů). Zároveň nás upozornil, že nejlepší marketéři sledují až 50 metrik u každého druhu obsahu. Kdo by nechtěl být nejlepší?

Výrokem, že messenger’s bots jsou trendem příštch dvou let, mě nemohl nic jiného než potěšit. 🙂

SPOILER: Nepotvrzená informace ze zákulisí je, že reactions na FB mají rozdílný vliv na reach příspěvku. Čím více rare reakce, tím lepší reach. Více o tom v Social Media Minute ve dvou až třech týdnech. Ale pšššt.

O Pride & Joy z odvedené práce od srdce promluvil Jason Romeyko ze Saatchi & Saatchi. K té je ale pořeba entusiasmu, i když není vždycky sdílen, a hlavně odvahu. Marketingový kec číslo jedna? Od člověka, který natisknul časopis krví HIV pozitivních to zní jinak. Opravdověji.

We are makers (not consumers). Consumers are followers.

Na statečnost krásně navázal Daniel Fischer, Head of marketing pro UBS Switzerland, který si troufnul se svým týmem na obrovské sousto “refreshing the biggest banking brand”. Dokázal osvěžení prodat nejen klientům banky (na Guns & Roses v bankovní reklamě je obzvláště pyšný 🙂 ) ale i zaměstnancům jako takovým. Krásná práce!

„Don’t let your own employees turn on the TV and be surprised by your new campaign.”

Ben Tollett, krásně skromný řečník, největší hvězda konference. Jak dělá reklamu, která dělá motýly v břiše kterékoliv cílové skupině? Tvrdí, že pokud v nás nápad zanechá fyzickou reakci, náš mozek má držet hubu. Racio není to, co působí na lidi. Jsou to emoce. Emoce. Emoce. Ty mluví jasně, jsou nejčistější cestou komunikace. Je to sakra těžká práce, ale naplňující. (Říká Ben.)

#milujubenatolletta

Pro ty, kteří dočetli můj první blog pro SYMBIO až sem, přináším nákuk do své vlastní hlavy… Chce to přece jen nějaký závěr, že?

Odcházím s kombinací nadšení, znechucení, inspirace a zoufalství. Jak být lepší než ti ostatní? Jak překročit vlastní stín? Můžeme někdy u klientů získat potřebnou důvěru pro ty nejlepší nápady? Nechci raději prodávat zmrzlinu? Takové radosti by to přineslo…

Tak pěkný den, já jdu zahodit mozek, rozházet do okolí nějaké emoce a dělat svou práci ještě lépe…

S láskou,

Kri