Jak bude fungovat SYMBIO v roce 2022?

Jak bude fungovat SYMBIO v roce 2022?

Druhej tejden v nový práci je přitom na vizionářský úvahy s tříletým horizontem ideální, protože jste ještě neměli příležitost zjistit, jak naivní představy o světě a vůbec o všem máte. Takže, abychom se naladili…

Je rok 2022, Indie vyslala prvního kosmonauta do vesmíru, Zdeněk Škromach díky svojí roadshow po českých bazénech a aquaparcích právě vyhrál prezidentské volby v Česku a lidstvo úspěšně potlačuje Druhou vzpouru chytrých ledniček.

Co je mezitím nového v SYMBIU?

Pořád sedíme v Holešovicích. Ty jsou už plně gentrifikovaný, protože na Vltavský sedí celý WPP. Poslední železářství padlo za oběť síti bio-vegan-café-bister na podzim 2021.

Agentura funguje jako hub – každej projekt je diametrálně odlišnej a potřebuje spíš jednorázově externí specialisty než velkej stabilní tým – občas chcete VR architekta, občas event managera a občas inženýra kolejové dopravy.

V core týmu se naopak objevujou úplně nový role – máme tu full-time culture analytika, seeding managera nebo campaign architekta.

3L2A6845

Proč? Mnohem víc pracujeme v kontextech a realitě klientů a jejich zákazníků, který jsou v každým projektu úplně jiný. Mnohem míň naopak dodáváme standardizovaný mediální formáty – třicítku, patnáctku, bumper na výšku i na šířku, se zvukem i bez…

Klienty se postupně snažíme přesvědčit o obráceným mindsetu – rezignovali jsme na to, že někoho zajímá nový pojištění. Nevytváříme pro každej produkt novou mentální pozici, protože se prostě lidem nevejdou do hlav. Místo USPíček hledáme relevanci.

Když se to povede, vznikne něco, co je mnohem spíš přirozená součást kultury než reklama. Snažíme se naší prací kulturní prostor mezi značkou a lidma spoluutvářet a ideálně i posouvat směrem prospěšným pro značku.

Máme pár klientů, který jednou za čas vydržej i to, když se netrefíme – protože viděj dlouhodobý výsledky. A my se na oplátku snažíme jejich riziko minimalizovat tím, že věci pilotujeme a researchujeme předtím, než do nich nalejeme klientův celoroční budget.

3L2A6838

Díky takovejm projektům je SYMBIO v roce 2022 go-to agentura pro klienty, který chtěj pro svoji kampaň větší hodnotu, než kolik zaplatí za média. Jasně, dokážeme díky tomu sbírat lokální i zahraniční ceny. Ale – a to je možná nejvíc odvážnej odhad – tenhle přístup dokáže agenturu v pohodě uživit.

Anebo to bude taky celý úplně jinak. Kdo dneska dokáže odhadnout, co bude za tři roky?

Napsáno druhej tejden v SYMBIU.