HIGH FIVE 2018

HIGH FIVE 2018

JSME SOUČÁSTÍ MÓDNÍ REVOLUCE

Po sto letech máme konečně i v Česku a na Slovensku vlastní edici světové módní ikony Vogue. A my jsme u toho! S týmem Vogue CS jsme vytvořili kompletně novou koncepci pro digital. Postavili jsme web a self-publishing systém pro editory včetně implementace reklamního systému Google Ad Manager. Čísla už měsíc po srpnovém spuštění výrazně předčila všechna očekávání; získali jsme o 375 % více unikátních návštěvníků webu a o 62 % více odběratelů magazínu, než kolik se předpokládalo ke konci roku. „Chceme přinášet špičkový uživatelský zážitek na všech platformách a v prostředí všech našich digitálních produktů. K tomu jsme potřebovali agenturu s týmem, který v tomto ambiciózním cíli Vogue podpoří – na úrovni digitálních zkušeností, expertízy a rychlosti práce, což SYMBIO zvládlo skvěle,” uvedla Penelope Klepalová, Chief Digital Officer Vogue CS.

190104-fb-share-vogue-logo

PRVNÍ SOCIÁLNÍ SÍŤ NEJEN PRO BÁSNÍKY

Představte si Instáč, kterému místo fotek vládnou slova, tedy přesněji řečeno poezie. Nám se ta představa líbí! Proto jsme neváhali, když nás oslovil ambiciózní český startup Poetizer, a pustili jsme se do globální brand-awareness kampaně včetně mediální strategie. „Na stávajících sociálních sítích se lidé cítí čím dál více nesvobodní, pokouší se naplnit očekávání namísto toho, aby se mohli vyjádřit takoví, jací skutečně jsou,“ vysvětluje Lukáš Sedláček, zakladatel Poetizeru. Právě na myšlence „Free yourself of social media pretence” stojí manifesto video celé kampaně, které zaujalo český Forbes a další světová média třeba v Kanadě či Británii.

RIA POTŘETÍ… A AKCE!

Už potřetí jsme dostali důvěru a Ria s námi pokračuje dál v upřímné (pro někoho až kontroverzní) komunikaci, která podněcuje otevřené diskuze na téma menstruace nejen mezi mladými ženami a dívkami. Teď už víme, že nás v roce 2019 čeká další spolupráce a upřímně už se nemůžeme dočkat! „Je skvelé vedieť, že v nás má klient naprostú dôveru, a že si môžeme dovoliť byť odvážnejší po kreatívnej stránke. Vďaka tomu Ria kampane vyčnievajú a našou neskromnou ambíciou je uspieť s nimi aj na svetových súťažiach,” hodnotí Lucia Tureková, Account Manager SYMBIA.

MÁME VLASTNÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA

Celosvětový claim Have a break, have a KitKat” (víte, že ho značka používá už od roku 1958?) jsme posunuli o velký kus dál. Vymysleli jsme totiž úplně novou sportovní disciplínu – pauzování, ve které jsme rovnou uspořádali mistrovství světa. Během kampaně značka rostla nejvíce z TOP 15 čokoládových tyčinek na českém trhu a vítězným pohárem se pro nás stala zlatá Effie. Díky!

PROLOMILI JSME LEDY NEJEN VE 3D

Když z vaší práce mediálka udělá benchmark toho, jak mají vypadat vizuální animované formáty, narazili jste asi na maximum, čeho můžete v této disciplíně dosáhnout. Nám se to povedlo s online kampaní pro Radegast s názvem Under the Ice”. Věřte, že s každým střípkem ledu jsme si vyhráli v naší 3D postprodukci, jak také dokládá Senior Account Manager Zuzana Kropáčová: Na této kampani se mi líbila vysoká úroveň exekuce a profesionální práce Symbiografu včetně 3D efektů. V podstatě vše jsme vytvořili v postprodukci a za velmi krátký čas.”

GIF by SYMBIO Agency - Find & Share on GIPHY

Z ONLINU ROVNOU DO TELKY

Pro Birell Botanicals jsme měli natočit video pouze pro online. Jenže ono se ukázalo tak super, že se ho klient rozhodl nasadit i do TV, kde co do výkonu překonalo původní ATL spot, který dokonce nahradilo. K tomu jsme si zariskovali a rozjeli na Instáči spolupráci se sedmi influencery najednou, ale to už jen tak na dokreslení toho, jak nás Birell baví.

ZASE JSME BYLI NEZASTAVITELNÍ 

Tak v tomhle necháváme srdce. Jsme hrdí jako blázen, že už podruhé můžeme spolupracovat s osobnostmi, které jen tak nepotkáte, a propagovat myšlenku, za kterou si opravdu stojíme. To je Birell Nezastavitelní, sbírka na sportovní vybavení pro ty, kteří to ani přes svoje postižení nevzdali a makají dál. Za super výsledkem stojí profesionální práce celého týmu včetně klienta, a hlavně samotní Nezastavitelní. Setkání s nimi bylo opět velmi inspirativní a donutilo každého přemýšlet nad sebou a svými malichernými problémy,” říká Zuzana Kropáčová, Senior Account Manager SYMBIA.

PRVNÍ MOBILE-FIRST KAMPAŇ PRAZDROJE

Ve vůbec první mobile-first kampani v historii Plzeňského Prazdroje jsme klasický hero spot nahradili třemi patnáctisekundovými Instastories a vyplatilo se! KPIs jsme výrazně překročili (jak jinak), na Slovensku dokonce dvojnásobně. Takže tu máme další benchmark pro budoucí digitální kampaně Birellu. Jestli my si náhodou nepodřezáváme větev. „Jsem neskutečně ráda, že se nám podařilo právě s Birellem přijít s vůbec první mobile-first kampaní v Plzeňském Prazdroji a výsledky ukazují, že to byl krok správným směrem. Už teď se těším, co vymyslíme na nadcházející sezónu, protože laťka vůbec není nízko,” dodává Kristýna Tereková, Brand Manager Birell.

ROZBARVILI JSME ČESKO A SLOVENSKO

Lentilky jsou tak populární, že zvednout jejich prodeje byť jen o pár procent je malý zázrak. Nám se podařilo dosáhnout růstu prodejů rovnou o 31 %! Nové slovo „rozbarvit” (memory hook), jednoduchá mechanika, krásné ilustrace naší Sandry Povolné a světem hned létaly tisíce pohlednic, které lidé mohli zdarma posílat za kódy z krabiček.

180515-1200x628-lentilky-kluk-mapa

VAŘÍME GASTRO BUDOUCNOSTI

Kultovní restaurace s vláčky Výtopna vyrazila ze svých zajetých kolejí s ambicí nejen expanze do zahraničí, ale i gastro revoluce, kterou jsme pojmenovali automatizační. „Budujeme značku od nuly, místo abychom klienta obsloužili jednorázovou a dlouhodobě neukotvenou kampaní a nezajímali se, k čemu je to dobré,” vysvětluje náš přístup Tomáš Hrábek, šéf strategického týmu.

HYPERKOSTKY VRŽENY PO CELÉ REPUBLICE

Naši developeři si kreativně zařádili, když v pilotním projektu Hypercube pro SAZKU interaktivně propojili velkoformátový offline nosič s real time generátorem čísel a face recognition technologií (chápete, ne?). Nemálo čel se orosilo, když nám techniku prohřívaly sluneční paprsky a zkoumaví lidé testovali odolnost čidel na snímání pohybu. Jenže nás tyhle úplně nové kombinace formátů zkrátka baví.