Pomohli jsme spustit NakupBezpecne.cz

Pomohli jsme spustit NakupBezpecne.cz

Nový projekt Tomáše Čupra umožní zdigitalizovat každý obchod v Česku, abyste si v něm mohli nakoupit online z domova, a připravený nákup si pak jen bezpečně vyzvedli. Tím omezíte čas, který byste jinak strávili ve velké skupině lidí, riziko šíření koronaviru snížíte skoro na nulu a v obchodech bude více místa třeba pro seniory.

Ale to si koneckonců můžete vyzkoušet sami – a nejlíp projekt rovnou podpořit tak, že své oblíbené pekárně, sámošce nebo večerce řeknete, ať se připojí na obchody.nakupbezpecne.cz.

My bychom se s vámi chtěli hlavně podělit o zážitky z jednoho z nejintenzivnějších týdnů naší práce.

Symbio blogpost photo divider #01

Pět odrážek a jdeme na to!

Přesně to jsme dostali jako zadání – v odrážkách popsanou byznysovou ideu a poptávku na kompletní brand a design front-endu webu. Rychlost byla zásadní, takže jsme se rovnou pustili do design hackathonu – a už první den jsme měli schválený brand a logo.

Paralelně jsme se pustili do návrhu front-endu. Středobodem procesu byl design tool Figma, ve kterém sedm lidí najednou pracovalo na jednom dokumentu a postupně v něm prošli
Lo-Fi Wireframes, UX writing, Hi-Fi Wireframes, návrh UI a finální copy.

Kompletní delivery

Logo Design / WF pro celou user flow / UI včetně 3 breakpointů / Style guide a ikonoset / Optimalizace UI/UX backendu / Šablony do MailChimpu

Abychom ještě víc nabrali tempo, během celého design processu jsme využívali ověřené design patterns z kategorií
e-commerce a delivery, a v rámci omezených možností uspořádali alespoň guerilla testing mezi rodinnými příslušníky designérů.

Náš toolbox

Slack / Hangouts, Zoom / Figma / Protopie / Adobe Illustrator / Invision / Google Docs / Shutterstock

A protože jsme se už před pár dny zodpovědně přesunuli na home office, celá spolupráce včetně finálního delivery proběhla bez jediného face-to-face meetingu. Jeli jsme komplet vzdáleně přes Hangouts, Zoom a Slack.

V číslech: 

6 dnů / 250 hodin / 80 návrhů obrazovek

Symbio blogpost photo divider #02

 

To jsme teda udělali my. Ale velké uznání a náš neskonalý obdiv patří taky týmu Siesta.cloud za neskutečné nasazení a agilní přístup při developmentu, a samozřejmě všem lidem z Mitonu a Tomáši Čuprovi nejen za to, že nás přizvali, ale že se vůbec do takových akcí pouští. Držíme si palce! #spolecnetozvladneme