SYMBIO Proud list 2016

SYMBIO Proud list 2016

Radegast: Nejšpinavější kampaň roku

Jednoduché cesty vás nedostanou na zajímavá místa, i my jsme proto zvolili ty hořké! Drsnou a chlapskou kampaň jsme natáčeli v blátu a v dešti a nebáli se u toho pořádně umazat. Digitální kampaň založená na hořkých volbách se ale psala sama, protože její myšlenku máme prostě zakořeněnou hluboko v sobě.

No, co se říká, je pravda, ale zase tak pohádkově sladce bych si to nepředstavoval. Mně by to sedlo fousatější a udřenější, asi proto, že rád štípu dříví.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Radegast mě zaujal už v televizi. Výbornej příběh a chlapácký rozhodnutí, který vyžaduje odvahu. Myslím, že se v tom musel poznat každý, kdo se stará o vlastní dům. Já osobně si vždycky vzpomenu, že mě čeká vydláždění příjezdový cesty. Až se k tomu dostanu, otevřu si u toho Radegast.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague

Tohle se mi od Symbiografu strašně líbilo. Supr nápad, “zápaďácká” exekuce, skvělý sound design, který zintenzivní klíčové momenty. U tohohle spotu jsem musel spolknout hořký doušek žárlivosti. Přesně tohle totiž očekávám od naší interní produkce.
Pavel Flégl, creative director @ Bistro Agency


Fond Magnesia GO: Kampaň, která rodí olympijské vítěze

Úkol zněl jasně – nakopnout kariéru mladých sportovců a dát jim prostor předvést, co v nich je. Strhující videa a bohatý obsah na socialu přilákaly rekordní počty hlasujících. Aktivity sportovců jsme navíc neustále sledovali trackery a průběžně zveřejňovali na webu.

Spot neztrácí dech ani před cílem, je radost mu fandit. Střihové kličky vedou k vítěznému gólu. Pěkné.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Veľmi pekne natočené spoty. Prirovnávanie k iným značkám mi nevadí. Cieľová skupina predsa nepracuje v reklame.
Roman Biath, strategist @ Zaraguza CZ

Paráda! Super natočený. Ten střih v úvodním videu je úžasnej. Po úvodním videu jsem si říkal, že bych rád věděl, na co sportovci ty peníze potřebujou… a jsem rád, že jsem pak v jednotlivých medailoncích tu odpověď dostal.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague

 


ČSOB: Nejtemnější bankovní reklama

Mělo to být obyčejné instruktážní animované video o tom, proč neklikat na podezřelé odkazy. S tím bychom se ale nespokojili, takže jsme natočili pořádný horor! Vyděšení diváci pak tuto kampaň označovali za nejlepší, jakou od banky viděli.

Komenský by měl radost. Naučný spot je hravý a zábavný. Škoda, že ve stejném duchu není také microsite.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Škoda, že je to také dlhé. Podoba toho mladého chlapca na začiatku so Stevom Buscemim ma ale donútila dopozerať 🙂
Roman Biath, strategist @ Zaraguza CZ

Dobrá filmařská práce a skvělej příběh. Moc se mi líbí, jak se onlinový problémy ukazujou v offline světě, kde všichni víme, že si máme dát pozor. To, že to byl nakonec všechno sen, mi přijde trochu klišé. Ale sám vím, jak je někdy těžký se tomu vyhnout.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague


Margot: První reklama v 360° na dronu

Best in class výsledky v onlinu a signifikantní nárůst prodejů, to mluví samo za sebe. Letní kampaň pro Margot založili na tom, že tropické ráje jsou i u nás! Unikátní exekuce v podobě 360° videí točených z dronu a zdravý lokalpatriotismus vyústily v obrovskou aktivitu lidí, kteří se snažili najít ten pravý česko slovenský ráj!

Idea ráje u nás mě baví, 360videa ještě víc! Tady lituju, že jsme tuhle kampaň nedělali my.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Ideálna aktivácia pre Facebook navyše veľmi pekne a kvalitne natočená.
Roman Biath, strategist @ Zaraguza CZ

Nápadů s oblíbenými místy bylo v roce 2016 spousta – BMW a místa X, VW Tiguan, Margot… Proto mi to přijde trochu okoukaný, ale funguje to. Líbí se mi to množství obsahu a opravdu jsem si díky tomu uvědomil, kolik hezkých míst tu máme. Musím vyrazit na výlet.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague


Ria: Nejupřímnější reklama na tampony

Nechtěli jsme udělat jen další kampaň na tampony, ve které je krev modrá a menstruace úžasná. Chtěli jsme promluvit k mladší generaci žen a dívek a totálně restartovat značku. Na hero video jsme navázali dalším obsahem na Facebooku a to jste ještě neviděli, co s Riou chystáme dál.

Nemuselo by to končit tak pateticky. Nemuselo by to být tak vážné. Nemuselo… ale vždyť já to vlastně psát nemusím.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Dobrý nápad. Prvá veta s krvou, ktorá v skutočnosti nie je modrá, je dobrý spôsob, ako povedať, že ešte donedávna reklamy na tento typ tovaru boli umelé a neuveriteľné. Konečne niečo iné.
Roman Biath, strategist @ Zaraguza CZ

Ten insight je super: “Moje krev není modrá.” I když až teď mi došlo, že je tam dvojsmysl – šlechtická krev. Chtěli jste to? Ve videu je spousta situací “ze života”, ve kterých se holky najdou. Na druhou stranu to na mě celé působilo tak, že Ria příjde s nějakým vynálezem nebo dokonce kouzlem, díky kterému nebudou mít ženy už nikdy menstruaci. A to se bohužel nestalo. Jsou to pořád ty samý tampóny a snaha je “jen” o změnu mindsetu. To mě na konci trochu zklamalo.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague

Dámské potřeby jsou strašně složitý segment, který má svá nepsaná pravidla. Cením, že se Symbio rozhodlo jít opačným směrem a vsadit na upřímnost a autenticitu. “Obyčejný” casting, nenucený voiceover, storytelling ze života a melancholická hudba, to je něco, na čem postavil svoji úspěšnou podzimní kampaň i módní řetězec H&M a vyplatilo se. Tak snad se stejně dobře budou prodávat i produkty Ria.
Pavel Flégl, creative director @ Bistro Agency


ČNB: Zkrotili jsme peníze na útěku

Čísla hovoří nekompromisně – každý druhý Čech neumí nakládat s penězi. Spolu s ČNB jsme se rozhodli to změnit. Rozjeli jsme praktickou a vtipně laděnou kampaň a velká aktivita na webu Peníze na útěku ukazuje, že jsme se vydali správnou cestou. I dvacetiletí se můžou bavit s institucí, jako je Česká Národní Banka!

Screen Shot 2017-01-03 at 14.14.23

Vizuálně čisté až milé, informace jsou jasné, pro finanční zelenáče k upotřebení.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Moc se mi líbí účel té stránky. Dává to smysl a jsem rád, že ČNB něco takovýho dělá. Stránka mi přišla taková ulítlá a to by mladé mohlo zaujmout. Na druhou stranu jsem se na stránce občas ztrácel. Myslím, že někdo mladý, kdo se v penězích nevyzná vůbec, by mohl ocenit, kdyby stránka byla přehlednější.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague


ČSOB Pojišťovna: Mluvili jsme, o čem se nemluví

Prodávat pojištění je jedna z nejtěžších marketingových disciplin. A co když je to pojištění navázané na problémy, o kterých se vůbec nemluví? Prolomili jsme tabu a v sérii rozhovorů s reálnými lidmi došlo i na témata, jako jsou umělé oplodnění či potrat.

Idea – skvělý vhled ze života, video – tuhost sama, snad různorodost párů by videu dodala na spontánnosti a uvěřitelnosti. Zajímavý produkt pro pojišťovnu.
Filip Humpl, creative director @ Wunderman

Je to super nápad. Ale ti dva jsou mi nesympatičtí a ty otázky, které řešili téměř v celém videu, na mě působily negativně a nelíbily se mi osobnosti těch dvou. Konec byl samozřejmě dojemnej, to je jasný a to se povedlo! A abych nezapomněl, je to hezky natočený.
Tomáš Urbánek, creative leader @ 2FRESH Prague