Wultra: Jak jsme urychlili růst značky díky rebrandingu

Ve startupové fázi si společnost Wultra vystačila se základním brandingem. Jak rostla, objevila se potřeba jej ukotvit a rozšířit, aby značka vynikla oproti konkurenci, přilákala zákazníky a investory. Jak jsme v tom Wultře pomohli?

Wultra: Jak jsme urychlili růst značky díky rebrandingu

Seriózní svět jménem cybersecurity

Wultra vyvíjí a dodává bankám a fintechům snadno nasaditelná moderní autentizační řešení pro internetové a mobilní bankovnictví. Klade důraz na silnou bezpečnost klientů a ničím nerušenou uživatelskou zkušenost. Jejími zákazníky jsou firmy po celém světě. V České republice spolupracuje například s Českou národní bankou, ČSOB nebo Raiffeisenbank.

Cybersecurity patří mezi konzervativní odvětví. Naším cílem bylo značku vizuálně posunout, ale zároveň zajistit, aby Wultra pořád působila profesionálně a důvěryhodně pro svou cílovou skupinu.

Kdo je tady ředitel?

Svou komunikací Wultra cílí na product manažery bankovních institucí a fintech společností. V rozhodovacím procesu ale velkou roli hrají i CTOs a developeři. V konečném důsledku jsou to totiž právě oni, kdo bezpečnostní řešení hodnotí a mají právo veta. 

Co s tím? Stála před námi výzva, jak decision makery ujistit, že jsou ve správných rukou, aniž by Wultra působila jako obligátní korporát. A zároveň zaujala i specifickou skupinu IT developerů. 

Wultra jako Developers’ Hero

Ze strategického zadání proto vzešel brand koncept – prezentovat Wultru coby developerského hrdinu. Rozhodli jsme se prostřednictvím vizuální identity ukázat, že jazyku vývojářů nejen rozumíme, ale sami jím mluvíme.

Proto pracujeme s kódovací řečí – s elementy, které jsou běžnou součástí developerského světa. Tyto elementy používáme jak samostatně, tak je skládáme do patternů, velikostně je škálujeme a kompozičně upravujeme. Část grafiky jsme zachovali v jejich oblíbeném „dark mode“.

Custom ikonografie inspirovaná kódem 

Ikonografii, kterou jsme vytvořili na míru, jsme navrhli co nejvíc minimalisticky. Vychází z elementů developerských symbolů, aby celý brand působil konzistentně a fungoval jako celek. V ikonách jsme ztvárnili benefity a situace, které jsou často abstraktní a slouží tak jako vizuální doplněk k jejich popisu, jako například snadné nasazení, jednoduchá integrace nebo škálovatelnost řešení.

Stavíme na modulárních ilustracích

Pro ilustrace, infografiky a diagramy používáme jednoduchý vektorový styl. Jejich pozadí tvoří pružná dlaždicová mřížka složená ze čtverců. Tato „skládačka“ symbolizuje systém a modularitu, která je typická pro každodenní práci developerů. Třeba ilustrace, kterou vidíte na obrázku, znázorňuje digitální bezpečnost. 

💬
„Pro spolupráci se SYMBIEM jsme se rozhodli nejen proto, že má bohaté zkušenosti s technologickým segmentem, do kterého patříme i my, ale hlavně proto, že nám přípravu brandu představili ze všech firem nejvíc strukturovaně a s jasnou filosofií na pozadí. Zkušený tým kreativců SYMBIA nám pomohl velmi rychle dosáhnout konzistentní komunikace na všech touchpointech včetně našich nových webových stránek.“

– Petr Dvořák, Founder & CEO at Wultra

/imagine developers' way of life

Tech klient si žádá technicky laděné fotografie. Proto jsme začali obrazový materiál generovat prostřednictvím Midjourney. Vygenerované fotky jsme následně tónovali a sjednotili do monochromatického modro-šedého odstínu, a ten jsme doplnili desaturovanými přírodními barvami jako jsou odstíny pleti. Původní generované fotky jsme tak obohatili o na míru vyladěný brandový vzhled Wultry.

Digitální produkt se nevyhne prezentaci v mockupech. Wultra doteď používala jednoduché clay mockupy laptopu, telefonu, tabletu nebo chytrých hodinek. V některých z nich jsme prostřednictvím AI dotvořili prostředí, kde je zařízení umístěné, abychom zvýšili variabilitu kreativ a hlavně aby výstup působil reálněji.

Pro jednotlivé kategorie jsme definovali prompty, které jsme následně nasdíleli klientovi, aby si mohl v budoucnu další imagery vytvářet podle potřeby sám.

Od klíčových vizuálů po investorské prezentace 

V rámci aplikací jsme navrhli klíčové vizuály, vizitky, vzorové social media posty, letáky a brožury. Jak už to tak v B2B bývá, důležitou roli hrály taky prezentace, protože i Wultra potřebuje svůj produkt svým zákazníkům i investorům moderně a srozumitelně představovat. Vytvořili jsme sales a investorskou prezentaci, ve kterých jsme nastavili, jak fungují grafy, diagramy nebo nejrůznější schémata.

Touchpoint, který generuje leady

Fakt, že dobře postavený brand pomáhá rychleji a efektivněji tvořit další touchpointy, se potvrdilo i v případě Wultry. Jedním z nich je nový web, který jen za první kvartál roku 2024 v počtu leadů celý loňský rok předčil o 36 %.

💬
"Spolupráce s týmem na straně Wultry fungovala skvěle, a to i díky vzájemnému respektu. Díky zkušenému marketingovému týmu jsme se na začátku sladili velmi rychle a mohli jít k jádru věci, k designu. Tak to fungovalo i během veškerých dalších iterací. U projektu mě taky bavila reminiscence na dobu před 20 lety, kdy jsem mimo jiné i kódoval.“ 

– Jakub Ryvola, Head of Arts at SYMBIO

Potřebujete definovat nový vizuální styl nebo rebrandovat váš stávající? Dejte vědět, rádi vám pomůžeme.