#Expedicelion aneb Jak jsme lovili lvy v Africe

#Expedicelion aneb Jak jsme lovili lvy v Africe

Naší misí bylo vzbudit co nejvyšší povědomí o značce u cílovky 15 až 25. Puberťáci a mileniálové by nám pravděpodobně ani u té nejlepší microsite dlouho nevydrželi, proto jsme se na to rozhodli jít jinak. Vybrali jsme naše nejodolnější Symbiáky, sbalili jim 4 youtubery a poslali je do Tanzánie.

[symbio_chatbot tree=”3″ name=”Afrika – strom 1″]

Jak jsme přes Amsterdam pašovali Vaďáka

S konceptem pracujícím s youtubery v kampani Lion jako první přišel Petr Srna z World of Online, který zároveň na místě řídil celou produkci. Na týden se tak stal spolu s naším accountem Rubym a idea makerkou Kristýnou dospěláckým doprovodem Fallenky, Aničky Šulc, Míši ze Stylewithme a Vaďáka. Jestli nemáte tušení, o koho jde, nic si z toho nedělejte. Pokud je vám víc než 17, je to v naprostém pořádku.

Každopádně… Tihle všichni měli mezi masajskými vesnicemi a národními parky Tanzánie probudit sílu lva – nejlépe sami v sobě.

[symbio_chatbot tree=”4″ name=”Afrika – strom 2″]

Kampaň z pohledu selfie tyče

Celý tenhle výlet měli youtubeři samozřejmě dokumentovat tak, jak jsou zvyklí – natáčet, fotit a obsah sdílet na sítě pod hashtagem #expedicelion. Každý den měl kameru v ruce jiný youtuber a za úkol měli zachytit to nejlepší, co se v daný den odehrálo. Vaďák se rozpovídal o strastech cestování, Fallenka o hledání lvů na safari a Míša (mimo jiné) o tom, jak na dámách potkala slečnu ve stejné Zara košili.

Vznikla tak série 4 autentických vlogů, které sice byly publikovány na různých kanálech, obsahově na sebe ale skvěle navazovaly. Díky tomu se nám podařilo oslovit followery všech čtyř youtuberů, kteří se navzájem mísili a přirozeně na sebe nabalovali další a další.

Smradlavá chýše a masajská koza na rožni

S ústřední message kampaně Probuď v sobě lva se každý z youtuberů vypořádal po svém. Na jejich kanálech se postupně objevovala další videa s různými podobami osobních vyznání o tom, co v nich cesta do Afriky zanechala. Sami jsme byli (mile) překvapeni, jak hlubokých témat jsou schopní.

[symbio_chatbot tree=”6″ name=”Afrika – strom 4″]

Kromě vlogů vznikl i oficiální spot kampaně, tentokrát v režii Premiho. Natáčelo se v masajské vesničce Monduli, kde účastníci expedice strávili několik dní.

[symbio_chatbot tree=”7″ name=”Afrika – strom 5″]

(Dost možná) největší kampaň na českém Instagramu

Celá kampaň dopadla líp, než jsme si kdy dokázali představit. Každé z videí má v době uveřejnění článku kolem 200 tisíc zhlédnutí. Celkem to dělá 1 350 000 views – jenom na YouTube. A na Instagramu? Šest a půl milionu zobrazení. Šest a půl milionu!

A to prosím bez většího mediálního budgetu. Na kampani jsme proklikali asi 50 tisíc, což je zhruba polovina plánovaného rozpočtu. Kampaňové hashtagy #expedicelion a #probudvsobelva se na Instagramu objevily v 83 fotkách.

[symbio_chatbot tree=”8″ name=”Afrika – strom 6″]

Na závěr by to zase chtělo nějaké moudro, tak zkusme třeba: Sledovat youtubery a zkusit je využít pro kampaň se asi vážně vyplatí, i když je to někdy hodně náročná disciplína.

Ráj na Zemi 🌍 #expedicelion #probudvsobelva

A post shared by Bé Hà ▪️ Stylewithme ▪️ Míša (@beha_nguyen) on

Zvlášť, pokud vám táhne (minimálně) na třicet.

[symbio_chatbot tree=”9″ name=”Afrika – strom 7″]