Grafický off-line workshop: Barvy v akvárku a pocukrovaný sporťák

Grafický off-line workshop: Barvy v akvárku a pocukrovaný sporťák

Na workshopu jsme si vyzkoušeli dvě techniky, při kterých jsme experimentovali s barvami a miniaturami. Vzešlo z toho spousta krásných věcí a my si řekli, že by byla velká škoda si je nechat v šuplíku.

“Liquid Drop Art” aneb barvy ve vodě

Jednou z technik, kterým jsme se na workshopu věnovali, byl tzv. liquid drop art nebo také water drop photography. Pro většinu z nás to byla premiéra, takže to bylo hodně o vymýšlení, experimentování, zkoumání a improvizaci.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-03

Zkoušeli jsme si různé druhy barev – inkousty, akryly, syntetické, třpytky…, různě je ředili, míchali, zkrátka zkoušeli, co vypadá dobře. Měli jsme k tomu stůl obalený igelitem, akvárko, stříkačky, nálevky, logo SYMBIA vyřezané s plexiskla a překližky, LED daylighty, digitální zrcadlovku napojenou na iMAC a 10 nadšenců s vyhrnutýma rukávama.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-04

Každá barva reaguje ve vodě jinak, vznikaly nám tak naprosto unikátní obrazce, které hlavně na videu vypadají fakt dobře.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-07

Vybarvené akvárko jsme pak nasvítili pomocí LED daylightů a všechny pokusy natočili a nafotili na zrcadlovku napojenou na iMAC. Vyšly nám z toho originální a (IMHO 🙂) velice estetické makro fotky a videa různobarevných kompozic se záplavou efektních třpytek. Jako dělané pro background webu.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-05

Super bylo, že jsme mohli okamžitě hodnotit výstupy na velké obrazovce napojené na foťák. Všichni byli nadšení, jaké věci se nám tvoří pod rukama.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-06

Kouzlení s miniaturami

Další disciplínou, kterou jsme si vyzkoušeli, bylo focení miniatur. Malinké modely autíček, vojáčků a různých figurek jsme zasazovali do prostředí kanceláře, na květiny, monitory, trámy či před tabuli. Testovali jsme různé světlo, hloubku ostrosti a pozadí.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-02

Nejzajímavější bylo focení miniaturního modelu sportovního auta, pro které jsme si “postavili” rovnou kompletní set. Silnici jsme vyrobili z brusného papíru, do pozadí použili kameny jako skály a přírodu dotvořili z hlíny a větviček stromů. Celou scénu jsme pak zasněžili cukrem a nasvítili. Výsledek pak hned prošel postprodukcí.

2018-symbio-workshop-blog-img-barva-01

U všech zúčastněných měl workshop velký úspěch, bylo super vytvářet věci dohromady a hlavně jinak, než jsme normálně zvyklí. A některé výstupy fakt stojí za to. Těšíme se na příště!