SYMBIO PROUD LIST 2017

SYMBIO PROUD LIST 2017

A že toho bylo dost! Naše in-house A/V produkce SYMBIOGRAF si za celý rok střihla 22 natáčení, ze kterých vzešlo 7 televizních spotů. Z kampaně Nemusíš pro Riu jsme ždímali ceny na ADC Creative Awards, IMC Czech i European Awards, Fénix Content Marketingu a pár si jich odnesli i za nějaký ten web. A to nejlepší? To si dejte právě teď!

Twisto – Nové zákony placení

Miky Karas, Creative Director

Zatímco Twisto mění zákony placení, my v SYMBIU měníme způsob, kterým pracujeme a přemýšlíme. A naše spolupráce s Twistem je toho božím důkazem. Na začátku byl skvělý produkt a logo. Na konci pak strategické definování brandu a jeho dlouhodobé mise, big idea, nový positioning, manifesto, brand book, style guide, grafický manuál, zastřešující kreativní koncept, TV sponzoring, 30’ spot do televize,  50’ spot pro online, redesign microsite, bumper ads, bannerová kampaň, social media kampaň, branding kanceláří a ještě spoustu dalšího toho bude – všechno čistě in-house. No a jako takový předvánoční dárek nám Rada pro reklamu zakázala odvysílat televizní spot, což Twisto vystřelilo na titulky předních médií. Třeba sem, sem nebo sem. Mediální prostor “k nezaplacení”! 😎

Garnier – Čistě podle sebe

Bára Ripplová, Ex-Client Service Manager & Veronika Švecová, Ex-Account Manager

Rychlé akce, ty jsou nejlepší! 2 týdny na přípravu, natáčení i focení a za týden on air. Naše produkce jako vždy odvedla neuvěřitelnou práci a pro Garnier jsme udělali tak trochu jinou kampaň, než jsme byli doteď zvyklí. Chtěli jsme mladým říct, ať se vykašlou na nesmyslné trendy, přetvářku a raději jsou sami sebou. Jsme moc rádi, že nám klient dal takovou důvěru. A Ben Cristovao si to i s maskou na svém obličeji užil. Nejvíce si to ale užily dámy na place – hlavně poté, co se svléknul do půl těla. 😄

Ria – Nemusíš, ale chceš

Tomáš Hrábek, Creative Strategist

Na první úspěšnou kampaň, která byla hlavně imageová, jsme navázali více produktovou komunikací. Nechtěli jsme jen ukazovat sportovní tampony a šťastné holky hrající tenis. Radši jsme na základě vlastního výzkumu rozehráli větší téma, a sice komplikovaný vztah menstruace, tělocviku a sportu jako hobby v dospělosti. I v druhé kampani pracujeme s trendem tzv. femvertisingu, který hlavně v zahraničí využívá spousta značek. Oproti stanoveným KPIs jsme dosáhli více než dvojnásobného reache a zhlédnutí videí na všech kanálech. A to nejpodstatnější – do diskuze na citlivé téma jsme zapojili tisíce holek, čímž jsme posunuli hranice tabu zase o kousek dál.

Kneipp – Příroda ve městě

Evča Provazníková, Social Media Girl

Po úspěšné kampani Ria nám svěřil Hartmann-Rico i další značku – Kneipp, pro který jsme připravili doposud nejrozsáhlejší digitální kampaň v Česku. Novou komunikační linku Příroda ve městě jsme představili v hero videu s Lindou Rybovou, která se stala tváří veškerého contentu. Nafotili jsme sérii artových snímků, na YouTube běžely produktové bumpery. Několik měsíců jsme na socialu rozvíjeli pilíře Kneippovy přírodní filosofie, na kterou content s Lindou perfektně sedí. Tak se pokochejte! 😙

Birell – Nezastavitelní

Petr Šupolík, Account Manager

Handicapovaní lidé jako hlavní hrdinové kampaně pro Birell pro nás byla slušná výzva. Nejen proto, že naším úkolem bylo komunikaci Nezastavitelných pozvednout o úroveň výš, ale hlavně kvůli práci se samotnými “herci”. Tolik silných příběhů o nepříznivém osudu, ale i nezlomné vůli se na jednom místě jen tak nesejde. O to víc jsme sami chtěli dát to této kampaně. A dopadlo to skvěle. Potvrdili jsme si, že i dlouhé formáty fungují, pokud mají co říct. Třeba 95′ video dokoukalo do konce 42 % lidí, což je super výsledek. Kromě čísel jsme ale měli největší radost z toho, jak se naše kampaň líbila samotným Nezastavitelným. Hrdiny jsme v nich viděli od začátku. Teď je vidí i oni sami v sobě.

Birell – Birell Botanicals

Petr Šupolík, Account Manager

V roce 2017 jsme toho pro Birell udělali hodně a rádi. Mimo jiné i kampaň pro novou produktovou řadu Birell Botanicals, která se stala jednou z nejzásadnějších a zároveň nejúspěšnějších digitálních kampaní roku pro celý Plzeňský Prazdroj. V onlinu jsme navázali na hlavní ATL spot, ve kterém jsme rozvinuli hlavní myšlenku kampaně. Kromě hero videí jsme natáčeli bumpery, spravovali Facebook, Instagram a zapojili influencery z celého Česka i Slovenska. Kampaňová videa navíc dle brandliftů YouTube dosáhla v odvětví Consumer Packaged Goods skóre Best in Class performance.

SAZKAmobil – Zvyknete si vybírat

Lenka Reiterová, Account Director & Jan Pažin, Director of In-house A/V Production SYMBIOGRAF

Týden od zadání briefu jsme u klienta prezentovali 2 koncepty včetně storyboardů, za měsíc odevzdávali tři televizní 30′, dvě 10′, microsite, klíčový vizuál, content pro social i balík formátů pro bannerovku. Pro SYMBIOGRAF to bylo vůbec největší natáčení a zároveň nejrychleji exekuovaná kampaň, kterou jsme kompletně zvládli in-house. Poradili jsme si se specifickými lokacemi, náročným set designem, 50členným týmem i filmovým zpracováním ve stylu Wese Andersona. Největší odměnou pro nás byla pochvala od klienta a to, že nasadil spoty do televize i podruhé.

Nestlé Lion – #expedicelion

Petr Rubáš, Ex-Account Manager

Za mě jednoznačně super kampaň, která u mě zvítězila hned v několika kategoriích. Vytočila několikanásobně větší čísla, než se čekalo – klientem nastavený reach jsme překročili o 426 % a výrazně zvýšili prodeje v cílovce. Kampaň byla super rychlá na přípravu – nápad, prezka, prodáno, jedem. Pro nás to navíc byla i brutální odměna, točit v Africe se nezadaří každej den. A ještě to byla neskutečná sonda do světa influencerů. Strávit 7 dní s pěti youtubery byl fakt strašnej *****. Nebudu o tom psát víc, protože pokud je vám nad 25, nikdy to nepochopíte. Nikdy.

Engage Prague 2017 – Microsite konference

Vojta Šmíd, Project Manager

Když nás oslovil Honza Řežáb, neuměli jsme si představit, jak náročnou a živelnou práci mají Socialbakers s každou konferencí Engage. A co čeká nás. Zase jsme si mezi všechny ty kampaně a strategie střihli starou dobrou webařinu. Poctivě a do detailu jsme navrhli UI a informační strukturu webu, ačkoli obsah teprve vznikal. Animace, glitche, objevování prvků při scrollování – na všem jsme nechali kus práce a do titěrností to rozebírali, dokud to nebylo ono. I přes nedostatek času jsme prozkoumali možnosti Web GL, abychom z technologie vyždímali metaforickou úvodní animaci o postupující a proměnlivé propojenosti světa prorostlého sociálními médii. Mrkněte na www.engageprague.cz!

Pražské jaro – Redesign webu

Marcel Papp, UX Designer

Jsme hrdí na to, že se na nás s nabídkou práce obrací i významné kulturní instituce, jako je třeba Národní divadlo, Národní Opera či Městská knihovna. V loňském roce jsme postavili nový web hudebního festivalu Pražské jaro, na kterém se během prvních 5 hodin prodalo či rezervovalo přibližně 10 tisíc vstupenek a zahajovací koncert byl vyprodán během prvních 10 minut. Jak probíhala spolupráce? Během workshopu s klientem jsme definovali cílovky a navrhli základy pro klíčové stránky. Další skládání obsahu jsme založili na dlaždicovém systému a opakování stejných prvků. V grafice jsme tak nakreslili jen prvky, ze kterých se obsah skládal a pár ukázkových stránek.