Sedm transfuzí Pictoplasmy. Aneb sedm nejlepších zastavení v Mekce ilustrátorů

Sedm transfuzí Pictoplasmy. Aneb sedm nejlepších zastavení v Mekce ilustrátorů

ALEX JENKINS / NEXUS STUDIOS

UK/ nexusinteractivearts.com

Zapomeňte na Google mapy, ty jsou nuda! HotStepper je navigační appka s rozšířenou realitou, která vám dá na cestu osobního průvodce – rozumějte tlouštíka v apartních plavkách a s fialovými vousy, jehož vlnivé pohupování v bocích budete za chvíli napodobovat taky. Stačí otevřít aplikaci, foťákem namířit tam, kam jdete, a následovat animovaný “sexy zadek”. Když nám Alex Jenkins popisoval, jak aplikace funguje a reaguje na počasí včetně stínů postavičky, padaly tam tak složité termíny, že se nám až zatočila hlava. Pochytili jsme jen GPS, čidla ve foťáku a satelity. Když přednáška skončila, ze sálu se ozvalo unisono jedno velké Wooooow! Do budoucna stačí už jen vyřešit, že se panďulák chová jako duch a prochází lidmi a předměty. Pokud jste jablíčkáři a chcete si appku zdarma vyzkoušet, stáhněte si ji na iTunes.

EDEL RODRIGUEZ

USA/ edelr.com

Když začal Edel v garáži tvořit antiTrumpovské plakáty, neměl ani tušení, že si ho všimnou časopisy jako americký Times či německý Der Spiegel. Z kubánského imigranta žijícího v USA se tak shodou náhod stal aktivista, kterého si příznivci Trumpa na sociálních sítích docela podávají. Pár hejtů nám ukázal a rozesmál celý sál. Po přednášce následoval workshop, kde jsme si podle šablon zkoušeli sprejovou technikou tvořit plakáty podobné těm jeho. Pokud se vám jeho tvorba líbí, mrkntěte i na Instagram.

JAMES CURRAN

UK/ slimjimstudios.com

Slim Jim ❤️. Netřeba říkat více.

SMITHE

Mexico/ smitheone.tumblr.com

Tenhle prťavý Mexičan nás oslnil jako zábavný řečník se zajímavým životním příběhem. Rozhodně se o něm nedá říct, že by to byl velký dříč, a přesto je za ním vidět kus práce. U žádného zaměstnání moc dlouho nevydržel, protože se ze všeho nejraději flákal u mámy doma a dělal, co ho baví. Z nicnedělání vznikla jeho hudební skupina, spoustu graffiti a dokonce značka oblečení. A pak že flákání je ztráta času!

tumblr_n8gv4brV9X1qzf3blo1_1280

VICTOR CASTILLO

CL/ victor-castillo.com

Letošní ročník Pictoplasmy dokazuje, že Latinská Amerika je velkou líhní grafických talentů. Victor Castillo je rozzuřený Chilan, z kterého šel takový strach, že jsme po celou dobu přednášky byli přimáčknutí do sedaček a ani nedutali, abychom ho náhodou ještě víc nenaštvali. Pokud to teda ještě vůbec jde. Po nepovedeném zavedení demokracie v jeho rodném Chile nenávidí Ameriku, která to celé způsobila. Po výkladu historie jsme se ale mohli pokochat jeho dílem. Na pivo bychom s ním asi nešli, ale nadaný je neuvěřitelně!

GED SIA

LT/ gedsia.com

Svou přednášku tento stydlivý Litevec začal trochu rozpačitě, ale emocionální příběh o tom, jak vznikal jeho animák Running Lights, by vydal na hollywoodský doják, který by pohnul i šutrem. Rozpadl se mu tým, došly mu peníze a zkrátka všechno, co mohlo být špatně, bylo ve skutečnosti ještě horší. Je až k neuvěření, že to nakonec skončilo happyendem a vznikl animovaný film, který sbírá jedno prestižní ocenění za druhým.

ALBERTO VÁZQUEZ

SP/ albertovazquez.net

Decorado! Tohle prostě musíte vidět! Nejlépe teď hned!