Kronika aneb píšeme historii

Kronika aneb píšeme historii

Kronika má elektronickou podobu a je postavena na blogovacím nástroji Tumblr, pro který jsme si vytvořili vlastní jednoduchou šablonu. Abychom si usnadnili život, využili jsme službu IFTTT. Díky ní se do kroniky automaticky vkládají příspěvky z firemního Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo YouTube. Kdokoliv má také možnost “zapsat se do historie” tak, že otaguje fotku na Instagramu jedním z nastavených tagů. Tak vzniká naprostá většina příspěvků v kronice. Kromě toho vkládáme i záznamy ručně přes administraci Tumblr.

tumblr_inline_nnisk5VcFB1qz4v1v_500

Za rok se sejde v kronice několik set příspěvků, většina z nich jsou fotky. Momentky ze života v agentuře, získaná ocenění, fotky ze společných akcí, spuštěné projekty, fotky nováčků, důležité milníky v životě agentury. Během roku si to nestíháme uvědomovat, ale při “listování” kronikou si uvědomíme, kolik jsme toho spolu prožili. Je to také ideální nástroj pro nováčky, kterým pomůže dozvědět se něco o firmě, historii a kultuře. Kronika je pamětí firmy, která vypráví pravdivě a nezkresleně o tom, jací jsme a odkud jdeme.

tumblr_inline_nnismkgtVI1qz4v1v_500

V loňském roce jsme se rozhodli vydat i papírovou verzi kroniky. Na každého SYMBIÁKA tak čekalo v prosinci překvapení – 200stránková knížka zachycující průřez tím, co jsme společně za celý rok zažili. Kromě obsahu z digitální verze jsme přidali i několik stran pro papírové vydání shrnujících v infografice uplynulý rok v SYMBIU. Kronika měla obrovský úspěch, takže už si pomalu děláme v knihovně místo pro její letošní pokračování.

Zajímá vás, jaký byl uplynulý rok v SYMBIU a chtěli byste mít vlastní výtisk naší kroniky doma? Napište mi, co nejsilnějšího jste se SYMBIEM prožili (nebo byste chtěli prožít) a autorům nejoriginálnějších zážitků kroniku pošleme.

Budu taky rád, když se podělíte o vlastní zkušeností s firemní kronikou nebo pošlete link na zajímavou inspiraci ze zahraničí.

tumblr_inline_nniso4bArs1qz4v1v_500