Které práce bychom chtěli letos vidět vyhrát na ADC Awards?

Které práce bychom chtěli letos vidět vyhrát na ADC Awards?

 

Disclaimer: Pochopitelně v našem výběru najdete i naše tři želízka v ohni, protože kdybychom nevěřili vlastní práci, ani to nehlásíme, že jo. Ale nebudem spamovat tím, které všechny kategorie bychom chtěli vyhrát, ať z toho neděláme bohapustý self promo.

1. Online film: Fyzika (McCann Prague)

Himálajský kraťas Marka Partyše, tentokrát s podporou McCann Brno, zaslouženě sbírá ceny v zahraničí a určitě neodejde s prázdnou ani z Louskáčka. Každá scéna funguje a je radost to dokoukat až do konce. A pak že lidi na internetu udrží pozornost jen tři vteřiny!

Na video se můžete podívat zde.

 

2. Websites: Známkamaráda.cz (WMC/Grey)

Jasně, je to spíš občanskej aktivismus než reklama. Ale shodli jsme se, že ceny by měly dostávat práce, který reklamě ukazujou správnej směr. A to Známkamaráda.cz rozhodně dělá měrou vrchovatou – zvlášť když si vezmete, jak rychle to v Actumu dali dohromady.

Na video se můžete podívat zde.

 

3. Online campaign: Rexona (Zaraguza CZ)

Rytmus je George Clooney české reklamy. Muži chtějí být jako on a ženy chtějí být s ním. Takže když oznámil, že otevře největší fitko střední Evropy, mladí už žhavili kreditky. Jaké překvápko, když zjistili, že to bude zadarmo! Nevíme sice, kolik Čechů to přesvědčilo k běhání po eskalátorech, ale jestli nás to bavilo? Tomu ver!

Na video se můžete podívat zde.

 

4. Motion design: Kohoutí koncert (SYMBIO)

Malá domů! Ale zase komu se povedlo do reklamy dostat moonwalk v podání domácí drůbeže, ať hodí kamenem. Jo a taky si asi umíte představit, jak málo takovej kohout spolupracuje, když mu pustíte muziku. Vůbec, tak málo. Proto si myslíme, že ocenění za motion design je vskutku na místě – ne pro nás, ale pro Kykyryštofa!

Na video se můžete podívat zde.

 

5. Ambient: Návrat zimního krále (Konektor Social) 

Outdoorový formát, ze kterého mrazí, je pro nás jednoznačně tahle exekuce pro poslední sérii Hry o trůny. Líbí se nám nápad a umístění, které chytne za srdce zaryté fanoušky a trochu šokne i ty, kteří neví, o čem je řeč. Brace yourself, award is coming.

Na video se můžete podívat zde.

 

6. Copywriting: Jägermeister Facebook (Peppermint) 

Dělat Facebook dobře je řehole. A dělat ho tak moc dobře, že každý post může fungovat jako billboard, je ještě větší řehole. Jäger si hraje s češtinou už dlouho a přesto jim z toho nelezou dad jokes, za což si podle nás Louskáčka za copywriting zaslouží.

Na facebookovou stránku se můžete podívat zde.

 

7. Original Content: Ria MENstruace (SYMBIO)

Víte, jak to je, napadlo to víc lidí. A my jsme to udělali. Nejdřív jsme se báli, jak těžký bude kluky rozmluvit o menstruaci a nakonec jsme zase přetáhli natáčecí plán! Do té doby nejúspěšnější kampaň Ria, na kterou holky z poloviny koukaly organicky, aniž bychom jim ji nastrčili pod nos.

Na video se můžete podívat zde.

 

8. Corporate design: Cesar & Charles (Isobar)

Tohle nám bylo jasný už když jsme to poprvé viděli na fejsbůcích, protože jsme si říkali, že něco takovýho prostě nemohlo vzniknout u nás. A vono jo, a dokonce na druhý straně Holešovic. Je to freš nejen jako corporate design, ale i brand film by Matyáš Fara stojí za nějakou tu cenu.

Na video se můžete podívat zde.

 

9. Data Driven: Guided by City Lights (Mark BBDO / Proximity)

Máme hrozně rádi dobře cílenou reklamu, a když se v ní navíc propojí online s offlinem, je to pro nás úplný porno. Takže tuhle práci rozhodně nedoporučujem jen proto, že je jediná přihlášená ve svý kategorii. Šance na výhru tu rozhodně jsou z podstaty věci!

Na video se můžete podívat zde.

 

10. Brand Experience: From the Future World (Wunderman Thompson) 

Umělá inteligence hýbe světem a teď i vážnou hudbou. Před 120 lety začal Antonín Dvořák psát skladbu, kterou loni za týden dokopl počítač. Je to inovativní, je to dojemné, má to nápad. Kéž by se nové technologie v reklamě používaly víc, třeba ve videu taky. A když už o tom mluvíme…

Na video se můžete podívat zde.

 

11. Innovation: Projev, který se nikdy nestal (SYMBIO)

Loni měla umělá inteligence plné ruce práce. Jen tři dny před Dvořákem měl premiéru i náš prezidentský projev. S odstupem času hodnotíme jako úspěch hlavně fakt, že nám to celé prošlo (u klienta i Miloše) a že o finální podobě proslovu jsme se v agentuře pohádali jen asi 25krát.

Na video se můžete podívat zde.

A jak dobře jsme se trefili? To uvidíme na podzim na předávání ADC Awards, které letos kvůli koronaviru proběhne v netradiční a nové podobě. A říkají, že to bude paráda!