SYMBIO Jealousy list 2015

SYMBIO Jealousy list 2015

V SYMBIU se snažíme dělat výjimečný projekty, o kterých se bude mluvit ještě za rok. Ale neméně často taky vidíme kampaně od konkurence a říkáme si: „Tohle mělo napadnout nás!” Mrkněte se na 11 domácích projektů, který nás loni pořádně namotivovaly, abychom byli letos ještě lepší.

 

Undercover Games

od TL5

„Pro mě první dobrá lokální věc na Snapchatu – pro cílovku super atraktivní, hodně překážek a i přesto fungovala. Jasně, case study je hezčí než výsledek, ale i tak je to super inovativní věc!”

Petr Rubáš, account manager

 


Change Your Shoes

od Družiny

„Hezkej nápad a především kus opravdu poctivý filmařiny. A taky super práce při seedingu, ty čísla jsou skutečně nadstandardní i na celoevropský nasazení. I kvůli dalším projektům (třeba #hatefree) mám hroznou radost, že v Česku agentura jako Družina existuje.”

Martin Svetlík, creative director


Vodafone.cz

od McCann & Media Factory

vodafone

„Pro mě je za loňský rok web číslo jedna Vodafone.cz, kde po UX stránce za poslední rok udělaly McCann Erickson a Media Factory velkej kus práce – a taky dostali 100 % hodnocení na WebTop100. Z kampaní pak určitě stojí za vidění epické výroční video Dopravního podniku České Budějovice!”

Karel Michálek, brand manager


Frisco Night na Instagrame

od Triadu

 „Social by nemal byť len o ultrarýchlom adaptovaní sa na nové trendy, ale aj o skúmaní možností, ktoré už máme dávno k dispozícii. Preto mám rád kampane, ktoré dôverne známe platformy využívajú novými, nečakanými spôsobmi. V Triade sa rozhodli predstaviť novú príchuť Frisca na Instagrame tak, že väčšinu práce nechali na svojich fanúšikoch, ktorí si museli fotky z profilu stiahnuť a priamo v aplikácii ich upraviť.”

Tomáš Hrábek, creative strategist


Souhlas s použitím cookies

od JetBrains

„Jetbrains pěkně a vtipně vyřešili souhlas návštěvníka s používáním cookies. Zobrazí rámeček, který vypadá úplně jako konzole (každodenní nástroj vývojáře). Příkazem exit můžete rámeček zavřít – prostě mysleli na cílovku.”

Ondřej Macoszek, back-end developer


#zazitveci

od ZOOTu

„Hodně se mi líbí koncept týhle kampaně – je to všechno o zážitcích, ne o věcech. Navíc trochu dobročinosti k tomu. A maj to všechno hezky propojený, je to vidět v ulicích, na tričkách, na sockách…“

Bára Quastová, account manager


Mind the Bread Gap

od Jandl

Čistej a poctivej old-school, kterej se mi nějak zaryl do hlavy. Až mě to samotnýho překvapilo.“

Vojta Urbánek, copywriter


Costlocker

od 2Fresh

„Costlocker používáme, a i když k němu máme jako správní klienti spoustu výhrad, pořád je to nejlepší nástroj, který jsme našli. A je super, že ho vyvinula česká agentura jako vlastní produkt – to je něco, co se snažíme v SYMBIU dlouhodobě podporovat.“

Robert Haas, co-founder


BMW i3 Electric Feel

od Apploud Digital

„Appka Instagramu nemá vertikální layout, což v BMW využili a všechny fotky na účet nahráli o 90° otočené, díky čemuž měli mnohem víc prostoru vyprávět příběh. Zase takový to… proč mě to nenapadlo dřív, že jo. Jen škoda, že ty další účty, na který se prokliknete, už nejsou vertikálně.“

Klára Piskáčková, community manager


Angry Wife

od Madeo

„Co se týče grafiky jedna z nejlepších věcí, které se v Česku letos udělaly. Krásná vizuální stylizace, dotažené do posledního detailu. Takhle bych chtěl dělat naše klientský projekty.“

Jakub Ryvola, Head of Arts


Chytni Jägera a další experimenty

od TL5

Snímek obrazovky 2016-08-25 v 13.16.55

 

“… a přitom taková blbost! Obecně se mi hrozně líbí, že TL5 rychle zkouší novinky a zkouší je přímo v kampaních pro klienty. Navíc o tom ještě rychle napíšou a pasují se tak do role inovátora. Takhle to chci dělat v SYMBIU taky.”

Libor Šimon, co-founder


Bonus: Jealousy list od Bloomberg

Udělat si „Jealousy list” nenapadlo nás. Už tři roky ho vydávají redaktoři Bloomberg a upozorňují tak na nejlepší žurnalistickou práci na světě. Tak snad se nebudou zlobit, že jsme si ten koncept vypůjčili.

http://www.bloomberg.com/features/2015-jealousy-list/